Itme

 
 
Znajdujesz się na: Strona główna > O instytucie > Aktualności > Wizyta Pani Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Aktualności

Wizyta Pani Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

W dniu 18 lutego 2016 r. w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych wizytę złożyła p. Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Podczas wizyty Pani Minister J. Emilewicz zwiedziła pracownie i laboratoria, w których prowadzone są prace badawcze w zakresie rozwoju technologii grafenowych, w tym przede wszystkim nowoczesne, wyposażone w najnowsze urządzenia światowej klasy laboratoria, utworzone w ramach zrealizowanego z końcem ub. roku I etapu przedsięwzięcia pn. Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii. 

Zrealizowany I etap Centrum jest częścią przedsięwzięcia inwestycyjnego, którego celem jest budowa innowacyjnego kompleksu naukowo-badawczego w dziedzinie nanotechnologii. Nowatorska architektura, funkcjonalność, profesjonalne zaplecze techniczne, najnowocześniejsza aparatura badawcza i technologiczna, pomieszczenia laboratoryjne o wysokiej klasie czystości – to wszystko umożliwi realizację innowacyjnych i przełomowych badań w dziedzinie nowych nanotechnologii.

tl_files/Materialy do aktualnosci/Wizyta_18_02/1.jpg

Goście zwiedzili również unikatowe laboratorium im. Jana Czochralskiego, w którym prowadzone są badania w zakresie wytwarzania, przede wszystkim w postaci monokryształów, nowych materiałów funkcjonalnych.

Wróć

Drukuj